Oznamy - Veľkonočná nedeľa Pánovho zmŕtvychvstania

4. apríla o 14:00 (Posledná úprava 3. apríla o 21:48)
DeňNižná
Po 5. 4.
veľkonočný pondelok
9:00 - online
Ut 6. 4.
18:00 - online
St 7. 4.
Št 8. 4.
veľkonočnej
18:00 - online
Pi 9. 4.
oktávy
So 10. 4.
Ne 11. 4.
Nedeľa Božieho milosrdenstva
9:00 - online

s účinnosťou od 1. apríla 2021 vo výnimkách zo zákazu vychádzania pribudla cesta na účel individuálnej duchovnej starostlivosti  (cesta do kostola a späť na modlitbu, sv. spoveď, sv. prijímanie)Samozrejme, že je potrebné dodržať protiepidemiologické opatrenia stanovené vo vyhláškach Úradu verejného zdravotníctva SR.   Aby sme predišli zahlteniu mailovej schránky a zablokovaniu tel. linky farského úradu dohadovaním si termínu, prosím prichádzajte do kostola podľa rozpisu, kedy budeme v kostole k dispozícii.

Prítomnosť kňaza v kostole s možnosťou sv. spovede a sv. prijímania

v Nižnej: dnes 15:00 - 18:00 ;        pondelok  9:30 - 11:00 ;        ut - st - št - pi: 15:00 - 16:30.
V Zemianskej Dedine: dnes  a v pondelok 11:00 - 12:00;             v stredu a piatok 17:00 - 18:00

Pripomíname, že sv. prijímanie sa podáva na ruku. Eucharistiu je dovolené prijímať len raz do dňa.

V sobotu budeme v čase 8:00 - 10:00 vo farskom kostole udeľovať požehnanie matiek pred pôrodom a zároveň s rodičmi dohodneme formu a spôsob individuálnych krstných náuk.  Prvá krstná náuka býva raz za tri mesiace (marec, jún, september, december). Náuky nech sa s rodičmi zúčastnia aj krstní rodičia. Odporúčame prvú náuku stihnúť ešte pred narodením dieťaťa. Druhú náuku s termínom krstu si rodičia dohodnú osobne s kňazom po narodení dieťaťa.

Určite vášmu zraku neušla zmena vzhľadu webovej stránky farnosti. Pán Boh zaplať tým, ktorí vytvorili a spravovali starú a Pán Boh zaplať a pomáhaj tým, ktorí vytvorili novú. Prehliadanie novej stránky by malo byť jednoduchšie pre návštevníkov z mobilu. Na detailoch sa ešte pracuje.

Úprimné Pán Boh zaplať všetkým, ktorí pred sviatkami prišli poupratovať, vydezinfikovať, pavúky povymetať a vyzdobiť kostol. Máme nádej, že sa už čoskoro v ňom stretneme. PROSBA: ak vláda schváli, čo prešlo parlamentom, psíčkári by mali prestať venčiť psov vo farskej záhrade. LEBO ak aj počasie dovolí, na Nedeľu Božieho Milosrdenstva by sme mohli o 11:00 sláviť sv. omšu vo farskom dvore.

Farnosť Nižná pozadie 1Farnosť Nižná pozadie 2Farnosť Nižná pozadie 3
Spätná väzba