Vitajte na stránke farnosti Nižná
Vitajte na stránke farnosti Nižná
Farnosť patrí do Trstenského dekanátu v Spišskej diecéze
Interiér kostola svätého Gála v Nižnej - pohľad spod chóra
Interiér kostola svätého Gála v Nižnej - pohľad z chóra
Interiér kostola svätého Gála v Nižnej - pohľad na organ
Obec Nižná z Ostražice
Zemianska Dedina z Ostražice

Púť prvoprijímajúcich detí - Ludźmierz (Bazilika a ružencová záhrada)

19. mája o 22:22

V sobotu - 18. mája takmer 60 detí s rodičmi putovalo do mariánskeho pútnického miesta, kde sme sa modlili a slávili Eucharistiu tak, ako kedysi sv. pápež Ján Pavol II. Bazilika minor z 13. storočia zasvätená Panne Márii Ludźmierzskej - Nanebovzatej sa na chvíľu stala tak trochu našou. Mária, Matka Eucharistie, oroduj za nás!

IMG_20240518_101507
IMG_4901
436656931_1189757955716113_8825983204213253598_n
IMG_4873
IMG_4864
IMG_4856
IMG_4852
IMG_20240518_111019
+10

Výber aktivít - zo života farnosti

13. mája o 21:01

Marec, Apríl, Máj... fotonávrat k niektorým aktivitám.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapájajú, alebo pomáhajú na živote farnosti modlitbou, slovom, skutkom.
Vyhodnotenie súťaže "Putujeme so sv. Gálom": za 10 kôl sa nazbieralo 1425 odpovedí, z toho správnych bolo 1205. Z prekvapenia sv. Gála (medveďa) sa tešilo 52 detí. Blahoželáme!

Florbalového turnaja sa zúčastnila farnosť Podbiel, Tvrdošín a Nižná. Spolu 70 miništrantov predviedlo vyrovnané zápasy. Napokon sa medzi mladšími miništrantami tešili z prvého miesta naši chalani (Nižná a Zemianska Dedina), medzi staršími skončili na prvom mieste miništranti z Tvrdošína. Blahoželáme!

Púť rádia Lumen - autobusom i na bicykloch.
Spomienka na sv. Dominika Savia - opekačka s miništrantmi vo farskej záhrade.
Cyklotúra po obnovených kaplnkách sv. Júda Tadeáša a Panny Márie: Osada - Hámre.
13. mája sme si uctili Pannu Máriu Fatimskú v Zemianskej Dedine sv. omšou s prvoprijímajúcimi deťmi.


IMG_20240501_095555
-661215790230510848
440728198_969844828030518_5826659641032825129_n
20240508_132000
IMG_4826
IMG_4785
IMG_4733
IMG_20240501_123305
+16

Prihláška na birmovku

13. mája o 20:02

Elektronicky sa môžeš prihlásiť po kliknutí na odkaz nižšie. Sleduj v nedeľu farské oznamy, v máji ohlásime prvé stretnutie, na ktorom predstavíme časový plán a harmonogram prípravy.

https://forms.gle/bQxcEj384xh4kYHLA

Zoznam členov upratovacích skupín v Nižnej

13. mája o 20:02

Skupina 1, vedúca Mária Šaligová

  • Garajová Andrea (4)
  • Tuková Mária (14)
  • Loneková rodina (14)
  • Šaligová Mária (16)
  • Krúpová rodina (214)
  • Kamenská Marta (31)
  • Vaseková Miroslava (207)
  • Vasek Leonard (30)


Skupina 2, vedúca Jarmila Kachútová

  • Kachútová Jarmila (27)
  • Hujová Mária (33)
  • Štalmachová M (35)
  • Majerová Monika (46)
  • Kubinec Ján (48)
  • Kašáková Mária (49)
  • Kováčiková Antónia (63)


Skupina 3, vedúca Anna Ulrichová

  • Jurinová Marta (68)
  • Tuková Magdaléna (69)
  • Rendekovci (73)
  • Ulrichová Anna (74)
  • Žáková Eva (76)
  • Stančeková Helena (77)
  • Tuková Veronika (1747)


Skupina 4, vedúca Štefánia Kičinová

  • Branická Eva (78)
  • Sirotová Mária (79)
  • Jurinová Erika (80)
  • Kičinová Štefánia (86)
  • Kičinová Eva (86)
  • Reguly Marek (87)
  • Poláková Euridika (89)
  • Nákačková Marta (100)


Skupina 5, vedúca Daniela Britanová

  • Kubasová Jarmila (103)
  • Michnová Jana (106)
  • Durajová Mária (108)
  • Britanova D (117)
  • Ružbacká Katarína (118)
  • Hulejová Oľga (119)
  • Žák (122)
  • Bistárová Mária (125)
  • Regulyová Zuzana (126)


Skupina 6, vedúca Anna Holubčíková

  • Žuffa Michal (127)
  • Maškarová Anna (129)
  • Jakubovičová Helena (138)
  • Pitáková Daniela (144)
  • Holubčíková Anna (145)
  • Šulová Terézia (146)
  • Virostko (151)
  • Kubincová Fr. (151)
  • Ličková Agáta (163)


Skupina 7, vedúca Anna Sitáriková

  • Piták Slavomír (166)
  • Bieliková Anna (172)
  • Kanderková Martina (175)
  • Korčušková Ivona (176)
  • Sitáriková Anna (184)
  • Halčinová Z (185)
  • Mikulajová Mária (187)
  • Oriešková Andrea (189)
  • Kuboš Ľubomír (193)


Skupina 8, vedúca Ivana Tuková

  • Vaseková Anna (196)
  • Vaseková Oľga (203)
  • Franková Jana (213)
  • Melková Miroslava (220)
  • Marušáková Marínka (221)
  • Melková Miroslava Mária (229)
  • Nákačková Mária (241)
  • Hujová Veronika (243)
  • Tuková Ivana (252)


Skupina 9, vedúca (žiadna)

  • Cvoligová Lucia (256)
  • Žuffová Alžbeta (260)
  • Garabášová Michaela (290)
  • Kajanová Anna (295)
  • Smith rodina (296)
  • Prišegenová Mariana (299)
  • Dulková Miriam (300)
  • Cvancigerová Marta (310)
  • Kuráňová Adriana (324)


Skupina 10, vedúca Anna Maceková

  • Hučalová M (326)
  • Brčák Rastislav (327)
  • Žuffová Mária (331)
  • Žuffová Jana (342)
  • Maceková Anna (343)
  • Marušťáková Zuzana (906)
  • Tuhá Jana (918)
  • Jurčiová Daniela (919)
  • Bödiová Ľudmila (920)
  • Kocoň Štefan (924)


Skupina 11, vedúca Jana Vojteková

  • Kubošová Eliška (353)
  • Bednárová Eva (356)
  • Saganová Anna (358)
  • Žuffová Mária (359)
  • Kubinec (360)
  • Žáková Zuzana (361)
  • Vojteková Jana (362)
  • Kubincová Daniela (363)
  • Žuffová Alžbeta (365)


Skupina 12, vedúca Martina Domagalová

  • Domagalová Martina (369)
  • Labdíková Štefánia (369)
  • Homolová Helena (379)
  • Varhoľová Emília (382)
  • Floreková (1707)
  • Homolová Jana Marta (389)
  • Medvecká Jana (368)
  • Sloboda Martin (414)


Skupina 13, vedúca Ľudmila Kubošová

  • Sitáriková Jana (390)
  • Žuffová Lucia (394)
  • Kubošová Ľudmila (395)
  • Frolek Štefan (397)
  • Bucko Ondrej a Katarína (1020)
  • Britaňáková Jana (1020)
  • Furťová Darina (1020)
  • Loneková Monika (1020)
  • Nákačková Katarína (415)


Skupina 14, vedúca Alžbeta Záhorcová

  • Žáková Edita (419)
  • GracákováTerézia (424)
  • Knižacká Viera (427)
  • Dedinská Gabriela (437)
  • Kelušiaková Renáta (445)
  • Tabačáková Janka (451)
  • Trnková Oľga (454)
  • Kajanová Jana (776)
  • Záhorcová Alžbeta (777)
  • Tuková Lucia (777)
  • Kičin Dávid (777)


Skupina 15, vedúca Jana Habovštiaková

  • Habovštiaková Jana (460)
  • Bachanová Zita (461)
  • Skurčáková Jana (462)
  • Britaňáková Jolana (465)
  • Floreková (465)
  • Brunčáková Veronika (466)
  • Ďaďo Michal (467)
  • Tuka Pavol (475)
  • Cifra Jaroslav (478)
  • Rosinová Tatiana (482)


Skupina 16, vedúca Lucia Leginusová

  • Mikulášiková (485)
  • Drbjaková (485)
  • Štelbacká E. (485)
  • Muchová Jana (485)
  • Latková Alexandra (485)
  • Šeling (487)
  • Halčinová Andrea (487)
  • Šišková Hildegarda (489)
  • Leginusová Lucia (489)
  • Chladná Miroslava (489)
  • Dráčková Eva (489)
  • Blaho Juraj (491)
  • Dekanovská Helena (491)
  • Haninčíková Janka (491)


Skupina 17, vedúca Zdena Mariašová

  • Dlugošová Mária (498)
  • Kristofčáková Veronika (498)
  • Moresová Mária (498)
  • Kováčiková Mária (499)
  • Hučalová (499)
  • Mariašová Zdena (499)
  • Škapcová Marianna (499)
  • Rošťák Dušan (500)
  • Feriancová Darina (501)
  • Bobrovská rodina (501)


Skupina 18, vedúca Ľubomíra Capuliaková

  • Stopiaková (503)
  • Loneková Jana (503)
  • Tomkuliaková Lucia (503)
  • Staňová Daniela (503)
  • Capuliaková Ľubomíra (503)
  • Kubošová Zuzana (504)
  • Kantová Mária (504)
  • Porubská Janka (504)


Skupina 19, vedúca Mária Labdíková

  • Blahútová Martina (512)
  • Zemanová Oľga (513)
  • Regulyová Katarína (515)
  • Latková Anna (516)
  • Labdíková Mária (517)
  • Gondová Daniela (526)
  • Tarajová Antónia (527)
  • Halusková Monika (528)
  • Drozdová Anna (532)
  • Dedinská Viera (533)
  • Labdíková Martina (540)
  • Vilčinská rodina (542)
  • Paňáková (545)


Skupina 20, vedúca Slávka Hradská

  • Ďaďo Patrik (557)
  • Hradská Slávka (558)
  • Polgárová Jarmila (566)
  • Korinková Oľga (568)
  • Kičinová Simona (575)
  • Pavla Jozef (764)
  • Pašková Silvia (579)


Skupina 21, vedúca Antónia Melková

  • Vaseková Mariana (584)
  • Labdíková Gabriela a deti (595)
  • Vodičková Mária (602)
  • Vodičková Erika (603)
  • Kulošťáková Jana (609)
  • Ďurečková Gabriela (621)
  • Branická Mária (637)
  • Chromeková (639)
  • Záhorcová Helena (640)
  • Melková Antónia (643)


Skupina 22, vedúca Katarína Šangalová

  • Cvoligová Ž. (644)
  • Šrobová Eva (646)
  • Nákačka Viliam (647)
  • Zaťková (648)
  • Šangalová Katarína (651)
  • Čuporáková Jana (655)
  • Tuka Anton (656)
  • Tuka Pavol (657)
  • Kubošová (658)
  • Abíková rodina (660)


Skupina 23, vedúca Elena Šutliaková

  • Seman Milan (661)
  • Habovštiaková M (663)
  • Šutliaková rodina (664)
  • Hajduchová Jana (666)
  • Garajová Anna (672)
  • Chreneková Jana (674)
  • Tuka Ondrej (675)
  • Miháľová Anna (676)
  • Černá Jana (698)


Skupina 24, vedúca Veronika Kocoňová

  • Judiaková Viktória (686)
  • Kocoňová Veronika (688)
  • Leginusová Anna (689)
  • Zemančíková (690)
  • Maretta Marek (694)
  • Komačková (694)
  • Hirešová Katka (696)
  • Hažlinská Katarína (697)
  • Leginusová Ingrid (765)
  • Rošťáková (683)


Skupina 25, vedúca Daniela Nováková

  • Štecová Daniela (700)
  • Bušiková Mária (701)
  • Rentková Monika (706)
  • Kánova Mária (707)
  • Marasová Gabriela (711)
  • Nováková Daniela (712)
  • Kendralová Heňa (716)
  • Stankievičová Lucia (718)
  • Regulyová Mirka (721)
  • Šelingová Marta (730)


Skupina 26, vedúca Ivana Jandurová

  • Dulková Mária (731)
  • Pavčová Anna (732)
  • Jandurová Ivana (733)
  • Domiňáková Anna (735)
  • Stacherová Eva (737)
  • Domagala Stanislav (738)
  • Dedinský Ľubomír (739)
  • Kubasová (755)
  • Kowalská Marta (787)


Skupina 27, vedúca Martina Nákačková

  • Rosinová Ľubica (780)
  • Kočišová Gabriela (1397)
  • Nákačková Martina (1400)
  • Štrbáňová Romana (1403)
  • Mišíková Františka (1413)
  • Gracáková Mária (1484)
Bg